Logo Rehamax Monika Korfanty

Powięź w ujęciu osteopatycznym. Podejście sektorowe oraz globalne.

Intensywny kurs, którego celem jest nabycie praktycznych umiejętności w zakresie diagnostyki układu mięśniowo-powięziowo-więzadłowego oraz nauka bezpośrednich i pośrednich technik terapeutycznych w podejściu sektorowym jak i globalnym. Zaprezentowane w trakcie szkolenia podejście osteopatyczne oraz wzajemne powiązania różnych systemów ludzkiego organizmu pozwolą w sposób zintegrowany i kompleksowy włączyć tą formę terapii w praktykę kliniczną.

do góry

W trakcie szkolenia:
• Nauczysz się precyzyjnej diagnostyki systemu mięśniowo-powięziowo-więzadłowego co pomoże określić poziom dysfunkcji oraz dobrać indywidualny dla każdego pacjenta sposób terapii.
• Rozwiniesz umiejętności świadomej palpacji struktur ludzkiego ciała.
• Omówione zostaną powiązania i wzajemny wpływ różnych systemów ludzkiego organizmu.
• Nauczysz się podstaw z zakresu diagnostyki różnicowej i semiologii, tak aby stać się terapeutą skutecznym i bezpiecznym dla swoich pacjentów.
• Poznasz bezpośrednie i pośrednie techniki mięśniowo-powięziowo-więzadłowe prezentowane w ujęciu sektorowym oraz globalnym.


Program kursu:
Kurs składa się z dwóch modułów, każdy po 3 dni szkoleniowe (łącznie 50 godzin dydaktycznych).

MODUŁ I
Diagnostyka różnicowa wykluczająca. Ogólna koncepcja pracy z pacjentem. Protokół diagnostyczny. Analiza wpływu napięć mięśniowo-powięziowo-więzadłowych na powstawanie dysfunkcji w układzie kostno-stawowym jednostki dolnej. Diagnostyka oraz leczenie sektorowe w obrębie miednicy, stawu biodrowego, stawu kolanowego oraz stopy. Leczenie globalne jednostki dolnej.

MODUŁ II
Analiza wpływu napięć mięśniowo-powięziowych na powstawanie dysfunkcji w układzie kostno-stawowym w obrębie tułowia oraz kończyny górnej. Diagnostyka oraz leczenie sektorowe systemu mięśniowo-powięziowego tułowia, odcinka szyjnego kręgosłupa, czaszki oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Normalizacja napięć na poziomie jamy brzusznej, klatki piersiowej, obojczyka, łopatki, stawu ramiennego, okolicy stawu łokciowego, przedramienia, nadgarstka oraz dłoni. Leczenie globalne jednostki górnej ze szczególnym uwzględnieniem pracy w obrębie miednicy, klatki piersiowej, kręgosłupa szyjnego, stawu skroniowo-żuchwowego, czaszki, obręczy barkowej oraz kończyny górnej. Dzięki intensywnej części praktycznej szkolenia uczestnik pozna jak szybko, skutecznie i co najważniejsze bezpiecznie zaplanować i przeprowadzić terapię w rejonie będącym przyczyną dolegliwości.

Rafał Marciniak D.O. MT – Fizjoterapeuta, Dyplomowany Osteopata, Certyfikowany Terapeuta Manualny metody Kaltenborn-Evjenth. Absolwent Sutherland College of Osteopathic Medicine, oraz wielu specjalistycznych szkoleń podyplomowych z zakresu osteopatii i terapii manualnej, m.in. w koncepcji Łańcuchów Mięśniowych i Stawowych metody GDS, technik powięziowych, neuromanipulacji oraz manipulacji wisceralnych. Terapeuta z wieloletnim doświadczeniem klinicznym, zdobytym w poznańskich i warszawskich ośrodkach rehabilitacyjnych oraz w Portugalii i na Ukrainie. Osteopatię praktykuje w prywatnym gabinecie w Poznaniu. Asystent i wykładowca Polskiej Akademii Osteopatii Osteon w Warszawie. Od 2014 roku regularnie asystuje w zajęciach prowadzonych przez światowej sławy wykładowców i ekspertów w dziedzinie osteopatii funkcjonalnej, strukturalnej, anatomii palpacyjnej oraz technik wisceralnych i czaszkowo-krzyżowych. Wykładowca na rocznym Studium Terapii Tkanek Miękkich w Poznaniu. Wraz z Marcinem Fluderem i Anną Gawryszewską współzałożyciel Instytutu Anatomii Palpacyjnej. Prowadzi szkolenia z anatomii palpacyjnej i sektorowego oraz globalnego podejścia do leczenia systemu mięśniowo-powięziowego. Zdobywca licznych medali na arenie polskiej i międzynarodowej w wioślarstwie m.in. dwukrotny złoty medalista World Rowing Masters Regatta Ballarat, Australia.

Miejsca i terminy szkoleń w roku 2019

Termin: 13-15.09.2019, moduł I oraz 18-20.10.2019, moduł II
Cena kursu: 1 800 zł.
Miejsce: Rzeszów
Prowadzący Rafał Marciniak

Miejsca i terminy szkoleń w roku 2020

Termin: 15-17.05.2020, moduł I oraz 12-14.06.2020, moduł II
Cena kursu 1 800 zł
Miejsce: Rzeszów
Prowadzący Rafał Marciniak

 

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

do góry

Rehamax logo
EBTA European   Rehalab Adacemy   McKenzie   Polskie Towarzystwo Fizjoterapii   International PNF Asso   Habys. Stoły do masażu, sprzęt.