Powięź w ujęciu osteopatycznym. Podejście sektorowe oraz globalne - Kielce 2022

Podstawowym celem kursu jest wzrost wiedzy w zakresie diagnostyki układu mięśniowo-powięziowego oraz nauka bezpośrednich i pośrednich technik mięśniowo-powięziowych w podejściu sektorowym jak i globalnym.Celem kursu jest uzupełnienie wiedzy i umiejętności uczestników poprzez pokazanie i naukę testów diagnostycznych oraz przedstawienie podejścia do diagnostyki i terapii pacjenta na poziomie globalnym oraz lokalnym.Celem jest nabycie umiejętności globalnej analizy ciała człowieka.

Intensywny kurs, którego celem jest nabycie praktycznych umiejętności w zakresie diagnostyki układu mięśniowo-powięziowo-więzadłowego oraz nauka bezpośrednich i pośrednich technik terapeutycznych w podejściu sektorowym jak i globalnym. Zaprezentowane w trakcie kursu podejście osteopatyczne oraz wzajemne powiązania różnych systemów ludzkiego organizmu pozwolą w sposób zintegrowany i kompleksowy włączyć tą formę terapii w praktykę kliniczną.

W trakcie kursu: • Nauczysz się precyzyjnej diagnostyki systemu mięśniowo-powięziowo-więzadłowego co pomoże określić poziom dysfunkcji oraz dobrać indywidualny dla każdego pacjenta sposób terapii. • Rozwiniesz umiejętności świadomej palpacji struktur ludzkiego ciała. • Omówione zostaną powiązania i wzajemny wpływ różnych systemów ludzkiego organizmu. • Nauczysz się podstaw z zakresu diagnostyki różnicowej i semiologii, tak aby stać się terapeutą skutecznym i bezpiecznym dla swoich pacjentów. • Poznasz bezpośrednie i pośrednie techniki mięśniowo-powięziowo-więzadłowe prezentowane w ujęciu sektorowym oraz globalnym.

Program kursu: Kurs składa się z jednego modułu, 50 godzin dydaktycznych.

Zagadnienia kursu: Diagnostyka różnicowa wykluczająca. Ogólna koncepcja pracy z pacjentem. Protokół diagnostyczny. Analiza wpływu napięć mięśniowo-powięziowo-więzadłowych na powstawanie dysfunkcji w układzie kostno-stawowym jednostki dolnej. Diagnostyka oraz leczenie sektorowe w obrębie miednicy, stawu biodrowego, stawu kolanowego oraz stopy. Leczenie globalne jednostki dolnej. Analiza wpływu napięć mięśniowo-powięziowych na powstawanie dysfunkcji w układzie kostno-stawowym w obrębie tułowia oraz kończyny górnej. Diagnostyka oraz leczenie sektorowe systemu mięśniowo-powięziowego tułowia, odcinka szyjnego kręgosłupa, czaszki oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Normalizacja napięć na poziomie jamy brzusznej, klatki piersiowej, obojczyka, łopatki, stawu ramiennego, okolicy stawu łokciowego, przedramienia, nadgarstka oraz dłoni. Leczenie globalne jednostki górnej ze szczególnym uwzględnieniem pracy w obrębie miednicy, klatki piersiowej, kręgosłupa szyjnego, stawu skroniowo-żuchwowego, czaszki, obręczy barkowej oraz kończyny górnej. Dzięki intensywnej części praktycznej kursu uczestnik pozna jak szybko, skutecznie i co najważniejsze bezpiecznie zaplanować i przeprowadzić terapię w rejonie będącym przyczyną dolegliwości.

Rafał Marciniak D.O. MT – Fizjoterapeuta, Dyplomowany Osteopata, Certyfikowany Terapeuta Manualny metody Kaltenborn-Evjenth. Absolwent Sutherland College of Osteopathic Medicine, oraz wielu specjalistycznych kursów podyplomowych z zakresu osteopatii i terapii manualnej, m.in. w koncepcji Łańcuchów Mięśniowych i Stawowych metody GDS, technik powięziowych, neuromanipulacji oraz manipulacji wisceralnych. Terapeuta z wieloletnim doświadczeniem klinicznym, zdobytym w poznańskich i warszawskich ośrodkach rehabilitacyjnych oraz w Portugalii i na Ukrainie. Osteopatię praktykuje w prywatnym gabinecie w Poznaniu. Asystent i wykładowca Polskiej Akademii Osteopatii Osteon w Warszawie. Od 2014 roku regularnie asystuje w zajęciach prowadzonych przez światowej sławy wykładowców i ekspertów w dziedzinie osteopatii funkcjonalnej, strukturalnej, anatomii palpacyjnej oraz technik wisceralnych i czaszkowo-krzyżowych. Wykładowca na rocznym Studium Terapii Tkanek Miękkich w Poznaniu. Wraz z Marcinem Fluderem i Anną Gawryszewską współzałożyciel Instytutu Anatomii Palpacyjnej. Prowadzi kurs z anatomii palpacyjnej i sektorowego oraz globalnego podejścia do leczenia systemu mięśniowo-powięziowego. Zdobywca licznych medali na arenie polskiej i międzynarodowej w wioślarstwie m.in. dwukrotny złoty medalista World Rowing Masters Regatta Ballarat, Australia.

Informacje

Miejsce:Kielce Kielce
Instruktor:Rafał Marciniak D.O. MT
Terminy szkolenia:2022-11-23 - 2022-11-27
Cena:2500 zł

 

Zapisz się na szkolenie

Zobacz także

21-25 września 2022
Powięź w ujęciu osteopatycznym

Powięź w ujęciu osteopatycznym Rzeszów/2022

9-13 listopada 2022
Powięź w ujęciu osteopatycznym

Powięź w ujęciu osteopatycznym. Krynica Zdrój/2022