Movement Analysis and Education Strategies dla dzieci z porażeniem mózgowym oraz podobnymi zaburzeniami neuro-rozwojowymi - KURS ONLINE.

Kurs oferuje nowy i inny wymiar terapii i usprawniania dzieci bazujący na 25-letnim doświadczeniu instruktora.

Kurs przeznaczony jest dla terapeutów chcących specjalizować się w pracy z dziećmi z zaburzeniami neuro-rozwojowymi oraz zgłębić wiedzę i poszerzyć zakres umiejętności terapeutycznych.  Adresowany jest do fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, logopedów, pediatrów i neurologów dziecięcych.  Szkolenie dedykowane jest osobom, które nie rozpoczęły jeszcze edukacji podyplomowej jak i doświadczonym terapeutom po wcześniej ukończonych szkoleniach Vojty, NDT-Bobath, SI czy Hallwick. 

Cele kursu

Przedstawienie uczestnikom:

• M.A.E.S. Ramy terapii: specyficzne ramy do identyfikowania relacji między umiejętnościami i zadaniami oraz ich znaczenia dla zrozumienia przyczyn nietypowych wzorców koordynacji dla każdego dziecka z porażeniem mózgowym.

• Zrozumienie, dlaczego brak określonych elementów koordynacji ma długofalowe konsekwencje dla zdolności uczestniczenia w codziennych czynnościach (w tym mobilności, samoopieki, zabawie i komunikacji).

• Docenienie konieczność zapewnienia dziecku innej ścieżki rozwoju poprzez działanie na proces rozwoju, a nie na oczywiste objawy.

• Zrozumienie zastosowania M.A.E.S. Ramy terapii w celu opracowania zindywidualizowanych strategii leczenia dla każdego dziecka.

• Zrozumienie potrzeby rozwijania przez terapeutów szerokiego repertuaru strategii, aby umożliwić dziecku naukę nowych umiejętności.

 

Zagadnienia omawiane podczas kursu: 

-Pacjenci z porażeniem mózgowym i podobnymi zaburzeniami neuro-rozwojowymi.

- Wprowadzenie do M.A.E.S. Ramy terapii.

 

-Porażenie mózgowe i rozwój sensoryczno-motoryczny.

- Wideo-analiza terapii dziecka z Hemiplegią lub Diplegią.

- „Handling jako narzędzie“.

-Pacjenci z porażeniem mózgowym, postać atetotyczna.

- Wideo-analiza terapii dziecka z atetozą.

- Pacjenci z porażeniem mózgowym związanym z wcześniactwem oraz porodem przedwczesnym. Wideo-analiza terapii dziecka.

Zaświadczenie wystawi MAES Therapy Center  Kurs będzie prowadzony w języku angielskim i tłumaczony na język polski. 

 

Dla absolwentów kursu zainteresowanych kontynuacją kształcenia w celu zdobycia uprawnień do prowadzenia terapii zgodnie z koncepcją MAES w roku 2021 zostanie zorganizowany pełen cykl szkoleniowy trwający 20 dni.

 

Informacje

Miejsce:Kurs Online
Instruktor:JEAN-PIERRE MAES
Terminy szkolenia:2021-05-15 - 2021-05-16
Cena:1000 zł

 

Zapisz się na szkolenie