Rehamax

Kurs dla: fizjoterapeutów, techników fizjoterapii, osteopatów, masażystów, terapeutów zajęciowych, studentów fizjoterapii i medycyny (ukończony 2 rok studiów).

Szkolenie fundamentalne zarówno w zakresie diagnostyki różnicowej jak i precyzyjnej aplikacji różnorodnych bodźców terapeutycznych. W trakcie kursu poznasz bezpośrednie jak również pośrednie sposoby badania palpacyjnego setek struktur kostnych, mięśniowo-powięziowych oraz nerwowo-naczyniowych. Zaprezentowane w trakcie szkolenia gesty posłużą do szczegółowego badania danej okolicy poprzez analizę tekstury, asymetrii, restrykcji i tkliwości tkanki oraz oceny ustawienia i mobilności kostnych punktów w przestrzeni jako jeden z elementów terapii manualnej. Każdy poznany gest badania palpacyjnego sam w sobie będzie równocześnie bardzo precyzyjną techniką, która posłuży do pracy w obrębie układu mięśniowo-powięziowego, w bruzdach międzymięśniowych, punktach spustowych czy na elementach nerwowo-naczyniowych. Szkolenie nastawione wyłącznie na praktykę, integracje oraz aspekt kliniczny prezentowanego materiału tak aby natychmiast wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce gabinetowej. Jedynie precyzyjne badanie, dopasowanie do potrzeb pacjenta oraz aplikacja bodźca dokładnie w miejscu gdzie ciało tego potrzebuje warunkuje skuteczność terapii.

Szkolenie rozszerzone o analizę łańcuchową, ciągłości mięśniowo-powięziowe, ocenę funkcji mięśni w zależności od punktu stałego i ich wpływ na ustawienie kostnych punków w przestrzeni, czego konsekwencją mogą być zaburzenia posturalne, tworzenie się konkretnych dysfunkcji a w ostateczności uszkodzenie struktury. Szczegółowa analiza prawidłowej funkcji mięśnia oraz ocena wpływu na ciało gdy działa zbyt mocno lub zbyt słabo pozwoli zrozumieć biomechanikę tworzenia się dysfunkcji stawowych z punktu widzenia łańcuchowego.

Szkolenie obejmuje 2 moduły po 3 dni szkoleniowe:

Czwartek        8.00-18.00
Piątek             8.00-18.00
Sobota            8.00-17.00

Uczestnicy otrzymują: • profesjonalnie opracowany skrypt • prawo do uczestnictwa w zajęciach praktycznych i teoretycznych • certyfikat ukończenia kursu. 

Termin kursu:
moduł I: 27-29.06.2024
moduł II: 12-14.09.2024

Zakres kursu

Moduł I:

Miednica tylna powierzchnia
Kręgosłup lędźwiowy
Dół biodrowy
Udo przednia powierzchnia: trójkąt udowy, trójkąt czworogłowy
Kolano przednia powierzchnia
Udo tylna powierzchnia
Dół podkolanowy
Podudzie tylna powierzchnia
Podudzie przednio-boczna powierzchnia
Podudzie część dystalna
Stopa

Moduł II:

Kręgosłup piersiowy i klatka piersiowa powierzchnia tylna
Obręcz barkowa
Klatka piersiowa powierzchnia przednia
Dół pachowy
Jama brzuszna
Kręgosłup szyjny powierzchnia tylna
Kręgosłup szyjny powierzchnia przednia
Twarzoczaszka
Ramię
Łokieć
Przedramię
Dłoń


Informacje

Miejsce:Rzeszów
Instruktor:Rafał Marciniak D.O. MT
Terminy szkolenia:2024-06-27 - 2024-09-14
Cena:3450 zł

 

Zapisz się na szkolenie

Zobacz także

20 czerwca - 7 września 2025
Kurs Anatomia palpacyjna: punkty spustowe i łańcuchy mięśniowo-powięziowe

Kurs Anatomia palpacyjna: punkty spustowe i łańcuchy mięśniowo-powięziowe Rzeszów 2025