Rehamax

Zdobądź niezbędną wiedzę i umiejętności w zakresie planowania, nauczania prawidłowego ruchu oraz realizacji wyjątkowo efektywnego procesu usprawniania pacjentów ortopedycznych.

Jest to kurs adresowany do:

– fizjoterapeutów, lekarzy (specjalistów rehabilitacji medycznej, ortopedów, neurologów, reumatologów, anestezjologów)

– studentów fizjoterapii i medycyny

-trenerów personalnych specjalizujących się w treningu medycznym.

Cykl szkoleniowy składa się z 3-dniowego kursu intensywnego. 

 

Uczestnicy otrzymują:

•   profesjonalnie opracowany skrypt

•   prawo do uczestnictwa w zajęciach praktycznych i teoretycznych

•   dwa certyfikaty ukończenia kursu: w języku polskim oraz w języku angielskim

Szkolenie to jest wynikiem ścisłej, ponad 12-letniej współpracy na polu fizjoterapii i treningu motorycznego dr Bartosza Rutowicza – założyciela i właściciela Rehalab Academy oraz mgr Sebastiana Krawczyka – założyciela i właściciela Move for Health. Dzięki temu powstał autorski koncept treningu medycznego, cechujący się niezwykłą skutecznością w terapii pacjentów ortopedycznych.

Naszym priorytetem jest przekazanie kompleksowej wiedzy i umiejętności niezbędnych do profesjonalnego prowadzenia procesu usprawniania pacjentów ortopedycznych z różnorodnymi urazami obejmującymi odcinek lędźwiowy kręgosłupa, staw biodrowy, staw kolanowy, stopę oraz urazy mięśniowe i tendinopatie.

Nasze główne cele to:

  1. Nauka technik precyzyjnego wykonywania ćwiczeń.
  2. Zdobycie umiejętności skutecznego nauczania tych technik.
  3. Planowanie i prowadzenie procesu rehabilitacji na najwyższym poziomie.

Podczas naszego kursu dokładnie omawiamy wiele aspektów treningu medycznego, wykorzystując wiedzę wspartą wieloletnią praktyką oraz bogatym doświadczeniem w pracy z pacjentami ortopedycznymi. Jesteśmy przekonani, że kluczowym elementem skutecznej rehabilitacji jest pełne zrozumienie epidemiologii, patofizjologii i patobiomechanizmu. Dodatkowo, umiejętność właściwego doboru ćwiczeń oraz optymalnego czasu ich wprowadzania stanowią kluczowy czynnik sukcesu w procesie przywracania pacjentów do pełni zdrowia, funkcji ruchowych i aktywności sportowej.

Przeczytaj co o kursie mówią sami prowadzący.

dr Bartosz Rutowicz: „W Polsce mamy zaszczyt cieszyć się wyjątkowo rozwiniętą dziedziną fizjoterapii. Metody i techniki wykorzystywane przez naszych fizjoterapeutów osiągnęły niemal perfekcyjny poziom. W związku z tym, warto się zastanowić, gdzie tkwi potencjał do dalszego podnoszenia jakości leczenia pacjentów ortopedycznych. Moim zdaniem, odpowiedź leży w obszarze prawdziwej kinezyterapii, dziś określanej mianem treningu medycznego. Niestety, jako fizjoterapeuci, często brakuje nam niezbędnej wiedzy w tej dziedzinie. Dlatego konieczne jest nieustanne inwestowanie w edukację, ponieważ zaniedbanie tego obszaru może znacząco spowalniać proces leczenia, a nawet go uniemożliwiać.

To właśnie dlatego stworzyliśmy nasze szkolenie. Naszym celem jest wyposażenie każdego absolwenta w kluczową wiedzę z zakresu planowania i przeprowadzania treningu medycznego u pacjentów ortopedycznych z dysfunkcjami odcinka lędźwiowego i kończyny dolnej różnej kategorii i stopnia zaawansowania. Przez lata w naszych kursach wzięło udział ponad 13000 fizjoterapeutów, lekarzy i trenerów. Wspólnie z Sebastianem zapewniamy najwyższą jakość merytoryczną naszego kursu.”

mgr Sebastian Krawczyk: „Każdego dnia trafiają do mnie pacjenci po ortopedycznych zabiegach chirurgicznych. Wielu z nich boryka się z istotnymi ograniczeniami, głównie w sile mięśniowej i zakresie ruchu – pomimo oficjalnie zakończonego leczenia. Te deficyty niosą ze sobą różne problemy, przede wszystkim przewlekły ból. Jestem przekonany, że jedynie starannie zaplanowany i konsekwentnie realizowany trening medyczny, w symbiozie z fizjoterapią, stanowi klucz do osiągnięcia znakomitych efektów. Taka metoda leczenia umożliwia pełny powrót do zdrowia, aktywności fizycznej i nawet profesjonalnego uprawiania sportu. Nasza innowacyjna i skuteczna koncepcja pracy z pacjentem ortopedycznym sprawia, że po zakończeniu leczenia staje się on zdolny i bardziej świadomy wpływu treningu na swoje ciało.”

PROGRAM KURSU

Dzień I

  1. Idea kursu i „nasz punkt widzenia”
  2. Trzy filary w treningu pacjenta
  3. Postawa aktywna
  4. Oddech anatomiczny vs. oddech biomechaniczny
  5. Trening w dysfunkcjach odcinka lędźwiowego

 

Dzień II

  1. Trening po ortopedycznych zabiegach chirurgicznych w obrębie kończyny dolnej
  2. Trening medyczny przy kontuzjach przeciążeniowych biodra i kolana
  3. Trening medyczny przy kontuzjach przeciążeniowych kolana, podudzia i stopy

 

Dzień III

  1. Fundamentalne wzorce ruchowe
  2. Fundamentalne wzorce ruchowe c.d.
  3. Mobilność/stretching
  4. Programowanie

Informacje

Miejsce:Rzeszów
Instruktor:dr Bartosz Rutowicz, mgr Sebastian Krawczyk
Terminy szkolenia:2024-09-11 - 2024-09-13
Cena:1950 zł

 

Zapisz się na szkolenie